در سال های اخیر، آب درمانی به عنوان یک درمان مکمل جهت بهبود بیماری های مفصلی و عضلانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. درمان با آب و هیدروتراپی از نام های دیگر این روش درمانی به حساب می آیند. در برخی موارد پزشک متخصص ارتوپد برای کاهش دردهای موضعی بیمار و یا بهبود روند درمان با دارو، آب درمانی را تجویز می کند. استفاده از آب درمانی در کنترل درد و التهاب ناشی از بیماری آرتریت و فیبرومیالژیا نقش بسزایی دارد.
آب درمانی کاربردهای غیر پزشکی دیگری نیز دارد. برای مثال، بسیاری از ورزشکاران که به فعالیت های سنگین ورزشی می پردازند، برای رفع گرفتگی عضلات و کاهش دردهای عضلانی خود به آب درمانی روی می آورند.
آب درمانی باید زیر نظر یک فیزیوتراپیست متخصص و مجرب انجام گیرد تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد. همچنین، وجود برخی تجهیزات برای پیشگیری از اتفاقات خطرناک (مثل زمین خوردن سالمندان در استخر) لازم است. به همین دلیل، همواره باید به دنبال محلی بود که زیر نظر بهترین تکنسین ها و به طور خاص برای آب درمانی طراحی شده باشد. مجموعه آب درمانی ایرانیان اصفهان این مقصود را بر آورده می سازد.
هیدروتراپی با روش های متنوعی انجام می گیرد که هر کدام بر اساس شرایط بیمار انتخاب می شوند. از روش های مرسوم در #آب_درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• ورزش در آب
• سونای خشک یا مرطوب
• استفاده از استخر شنا
• غوطه وری در آب گرم یا سرد
• جکوزی
• حمام سیتز
• حمام گردابی
حضور در بهترین مجموعه آب درمانی اصفهان این امکان را برای مراجعین فراهم می سازد تا بنا بر شرایط خود و بر اساس نظر فیزیوتراپیست، برنامه درمانی را آغاز نماید. این مجموعه نیز زیر نظر دکتر مهدی صدیقی مدیریت شده و کلیه درمان های تخصصی تحت نظارت مستقیم ایشان انجام می گیرد.
لازم است بدانید که در شرایط بیماری کرونا و برای پیشگیری از انتقال این ویروس خطرناک، کلیه پروتکل های بهداشتی و موارد ضدعفونی در این مجموعه به بهترین شکل ممکن انجام می گیرد.

https://physiotherapyiranian.com/hydrotherapy/

image
Translate